Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska", Lokalna Grupa Działania "Brynica to nie granica” oraz Lokalna Grupa Działania Nadarzyn-Raszyn-Michałowice w ramach projektu współpracy "Marka Lokalna na BIS", ogłaszają: KONKURS "MARKA LOKALNA"
Celem konkursu jest wyłonienie grupy najlepszych produktów i  usług z obszaru trzech Lokalnych Grup Działania: "Leśna Kraina Górnego Śląska”, "Brynica to nie granica” oraz Nadarzyn-Raszyn-Michałowice, które dzięki swoim walorom jakościowym i użytkowym będą kreatorem Marki Lokalnej.
Informacja o konkursie wraz Regulaminem i Formularzem zgłoszeniowym została udostępniona na naszej stronie https://lesnakrainalgd.pl/aktualnosci/539/uwaga-konkurs-34marka-lokalna34

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ziemięcicach prowadzony przez Regionalną Fundację Pomocy Niewidomym w Chorzowie w ramach zadań zleconych realizuje projekt współfinansowany ze środków PFRON „Jeden mały krok – wiele małych kroków..." – kompleksowa rehabilitacja dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością w wieku do lat 24 z terenu województwa śląskiego. Celem projektu jest zwiększenie samodzielności dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością w wieku od 0 do 24 lat z terenu województwa śląskiego poprzez rozwój umiejętności poznawczych, motorycznych, komunikacyjnych i kompetencji społecznych, aby przygotować ich do samodzielnego i aktywnego udziału w życiu społecznym oraz uniknięcia wykluczenia społecznego.

W związku z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację na stronie https://nsp2021.spis.gov.pl/
Przypominamy, że internetowo można się spisać również w urzędach gmin i wojewódzkich urzędach statystycznych na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach komputerowych przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99.
Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.
Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. o czym będziemy szczegółowo informować.”.

Informacja Wójta Gminy Wielowieś dotycząca Wyborów uzupełniających do Rady Gminy Wielowieś  w okręgu wyborczym nr 13 (Dąbrówka).

W związku z zarządzeniem nr 100/21 Wojewody Śląskiego z dnia 2 kwietnia 2021 r. w sprawie zmiany terminu przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Rady Gminy Wielowieś w okręgu wyborczym nr 13, Wójt Gminy Wielowieś informuje, że termin przeprowadzenia w/w wyborów został wyznaczony na dzień 9 maja 2021 r.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 02 kwietnia 2021r. (Piątek) Ośrodek Pomocy Społecznej będzie nieczynny.

W dniu 08.04.2021 r. o godz. 16:30 odbędzie się XXIII Sesja Rady Gminy Wielowieś. Sesja odbędzie się w zdalnym trybie obradowania na podstawie art.15zzx ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywoływanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U.2020 poz 379 z póź. zm.)
Sesja będzie transmitowana i rejestrowana na kanale telewizji SferaTV: https://www.youtube.com/user/sferatv/
Dokumenty z Sesji i Komisji Rady Gminy Wielowieś (uchwały, wyniki głosowań i inne) dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na Portalu informacyjnym Rady Gminy Wielowieś: www.wielowies.esesja.pl/

Od 1 kwietnia 2021 r. Główny Urząd Statystyczny realizuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Uruchomiono już infolinię spisową - 22 279 99 99, dostępną od poniedziałku do piątku, w godz. 8-18.
Do końca marca połączenie będzie oferowało kanał „pomoc i informacje o NSP 2021”.

Główny Urząd Statystyczny informuje, że na stronie https://spis.gov.pl/ udostępniono wersję demo aplikacji, dzięki której odbywać się będzie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
W wersji demo można zapoznać się z pytaniami, które już 1 kwietnia  pojawią się we właściwym formularzu spisowym.

W dniu 26.03.2021r. na części obszaru woj. śląskiego istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 (100 μg/m3).
Prognozowane na dzień 26.03.2021 r. przekroczenie poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 obejmuje Częstochowę, Gliwice, Rybnik, Żory, Jastrzębie-Zdrój, Katowice, Chorzów, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Jaworzno, Zabrze, Bytom, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Świętochłowice, powiaty: częstochowski, gliwicki, tarnogórski, lubliniecki, kłobucki, rybnicki, mikołowski, wodzisławski, pszczyński, część bielskiego, zawierciański, myszkowski gminy: Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice.
Powiadomienie: PCZK20210326.pdf