Z radością informujemy, że aplikacja mobilna Ekomuzea, jest już dostępna i do pobrania w sklepie Google Play: Ekomuzea – Aplikacje w Google Play
Dzięki aplikacji w prosty i wygodny sposób można dotrzeć i łatwo sprawdzić, co znajduje się w okolicy, co warto zobaczyć. Oferuje szybki dostęp do wybranych przez siebie atrakcji turystycznych, które łatwo odszukać, np. po nazwie. Ponadto ułatwia podróżowanie, zachęca do poznawania historii i kultury naszego regionu.
Każdy znajdzie coś dla siebie: zamki, pałace, obiekty sakralne, zabytki, miejsca atrakcyjne pod względem przyrodniczym, a także obiekty sportowe i rekreacyjne.
Tysiące barwnych zdjęć, interesujących opisów obiektów, kilometrów tras zebranych w jednym miejscu.
Aplikacja mobilna "Ekomuzea" jest efektem międzynarodowej współpracy w ramach projektu pn.: „Marka Turystyczna – sieć Ekomuzea" współfinansowanemu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Więcej informacji na stronie: https://lesnakrainalgd.pl/aktualnosci/541/aplikacja-34ekomuzea34-dostepna-do-pobrania

Informujemy, że w Wielki Piątek (2 kwietnia 2021r.) Gminna Biblioteka Publiczna w Wielowsi będzie nieczynna.
Zapraszamy w tym dniu do naszej filii w Świbiu, która będzie otwarta w godzinach 8:30 - 14:00.

Gminna Biblioteka Publiczna zachęca mieszkańców do korzystania z katalogu on-line.
Zawiera on opisy katalogowe książek, audiobooków oraz czasopism znajdujących się w zbiorach Biblioteki oraz jej filii w Świbiu. Umożliwia wyszukanie informacji o lokalizacji i statusie książki – czy i w której bibliotece książka jest w danym momencie dostępna.
Zachęcamy także do założenia konta OPAC, które daje każdemu zapisanemu u nas czytelnikowi nowe możliwości przy korzystaniu z katalogu on-line: rezerwowanie książek przez internet, ustawianie się w kolejce po wypożyczoną książkę, wydłużenie terminu zwrotu, przegląd historii wypożyczeń, możliwość sprawdzenia jakie książki ma się wypożyczone, a także czy ma się jakieś zaległości. Aby założyć konto OPAC, trzeba osobiście przyjść do Biblioteki i podać bibliotekarzowi swój adres mailowy.
Wejście do katalogu: https://m6102.lib.mol.pl/

Urząd Gminy Wielowieś informuje, że można zgłaszać kandydatów do nagrody „Wielowiejski Złoty Kłos” za zasługi i osiągnięcia dla rozwoju i promocji Gminy Wielowieś.
Kandydatów prosimy zgłaszać na wnioskach, których formularze dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy. Wypełniony wniosek wraz z klauzulami informacyjnymi należy złożyć w biurze podawczym Urzędu Gminy Wielowieś w terminie do 21 maja 2021 roku.
WZK2021_Wniosek.pdf
WZK2021_Klauzula_dla_kandydata.pdf
WZK2021_Klauzula_dla_wnioskodawcy.pdf
WZK2021_Regulamin.pdf

Niewiele czasu zostało już kołom gospodyń wiejskich, które w ubiegłym roku otrzymały z ARiMR dofinansowanie na swoją działalność, by rozliczyć się z dotacji. Ostateczny termin składania sprawozdań upływa 31 stycznia 2021 r. Jednak w związku z tym, że jest to niedziela, biura powiatowe Agencji będą przyjmowały je jeszcze w poniedziałek, 1 lutego.
W 2020 r. ze wsparcia skorzystało blisko 9,4 tys. kół gospodyń wiejskich, które otrzymały łącznie prawie 32,9 mln zł. Zgodnie z prawem, koła mogły wydać te pieniądze na realizację takich oto zadań:

  • prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich;
  • rozwijanie obszarów wiejskich oraz wspieranie przedsiębiorczości kobiet;
  • działanie na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi;
  • rozwijanie kultury ludowej, zwłaszcza lokalnej i regionalnej.

Teraz z dotacji trzeba się rozliczyć. KGW, które mają z tym problem, mogą skorzystać z pomocy „telefonicznego dyżuru księgowej”, który uruchomił Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Fachową poradę można otrzymać pod numerem telefonu 500-562-565 codziennie do najbliższej niedzieli 31 stycznia, w godz. 16.00-18.00.

Zapraszamy do udziału w Feriach z Biblioteką.
Dzieci odwiedzające Bibliotekę dostaną torebkę z jednym z trzech zestawów "zrób to sam".
Zachęcamy do wzięcia udziału i pochwaleniem się zdjęciem z wykonanej pracy pod postem Biblioteki na Facebooku:
https://www.facebook.com/GBPWielowies/photos/a.871607489910039/946693952401392

Szanowni Czytelnicy!
Informujemy, że 24 grudnia (Wigilia) Biblioteka główna w Wielowsi będzie NIECZYNNA, natomiast 31 grudnia (Sylwester) placówka czynna będzie w godz. 8.00 – 16.00.
Za utrudnienia przepraszamy.
Dyrektor i Pracownicy GBP w Wielowsi

Szanowni Czytelnicy!
W dniach 30 listopada – 4 grudnia b.r. Biblioteka w Wielowsi będzie nieczynna w związku z zaplanowaną inwentaryzacją zbiorów.
Zapraszamy w tym czasie do korzystania z naszej Filii w Świbiu.